Vláskování obočí (microbalding)

Pečlivě upravené obočí dodá ženě elegantní vzhled a zvýrazní nejen samotné oči, ale i celou tvář. Vláskování obočí je nová metoda, která nahrazuje dekorativní kosmetiku za pomoci aplikace (tetování) přírodních pigmentů do vrchní vrstvy pokožky. Díky této metodě lze upravit  tvar, barvu, hustotu, intenzitu a délku obočí. V případě chybějícího obočí lze vymodelovat nové, lze také vyřešit drobné asymetrie obočí. 

 

Co Vás čeká

Vláskování obočí je metoda dočasného líčení, kdy se do svrchní vrstvy pokožky implantuje přírodní pigment – barvivo. Proceduře vždy předchází konzultace a náčrt Vašeho budoucího obočí. V průběhu vstupní konzultace vybereme pigment s ohledem na Vaši barvu pleti, barvu vlasů a odstín očí tak, aby byl efekt co nejpřirozenější a zdokonalil vzhled nejen obočí, ale i celého obličeje. Pokud chloupky chybí, vytvoří se náčrt celého nového obočí. Vlastní provedení zahrnuje aplikaci lokální anestezie, narušení pokožky pomocí čepelky a nanesení vybraného pigmentu. 

 

PŘED:

 

PO:

Doba aplikace a provedení korekce

Doba aplikace je u vláskování obočí ca 2,5 hodiny a u následné korekce ca 1 hodina. Po aplikaci bude barva obočí tmavší než vybraný odstín a po několika dnech se intenzita pigmentace výrazně sníží. Následná korekce zajistí dlouhotrvající pigmentaci a požadovaný odstín. Korekce je možná po 4‑6 týdnech, kdy se kůže hojí.  Až tehdy uvidíme finální vzhled a barvu a můžeme provést dodatečnou pigmentaci. 

 

Jak pečovat o permanentní make-up po aplikaci

V první etapě vypadá permanentní make-up velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Čerstvě po zákroku nehodnoťte tvar ani barvu, pokožka je podrážděná, oteklá a může dojít k přechodné asymetrii tvaru. Vyčkejte až do úplného vyhojení pokožky. Celkově bude obočí světlejší ca o 30‑40 %. Kůže se hojí v první etapě přibližně 5‑7 dní. V tomto celém období hojení není doporučeno stroupky namáčet, odstraňovat nebo jiným způsobem zrychlovat proces hojení. Po tuto dobu není vhodné používat mýdlo, pleťové mléko ani líčidla. Ošetřování provádíme doporučeným hojivým krémem. 

 

Jak pečovat o permanentní make-up dlouhodobě

Trvanlivost vláskování se odvíjí od několika činitelů s ohledem na druh použité metody, pigmentace, stavu a typu Vaší kůže, metabolismu a věku. Obecně vydrží permanentní make-up přibližně 1,5‑3 roky. U mladších lidí proces obnovení pokožky probíhá rychleji, a proto pigmentace vydrží kratší dobu. Ale i spousta dalších faktorů, jako například intenzita působení slunnečního záření na Vaši pokožku, má vliv na trvanlivost pigmentace. Doporučuje se omezit barvení obočí. Pokud má klient zájem udržovat pigment obočí v optimálním vzhledu, nebo má postupem času individuální potřebu mírně změnit tvar či doplnit sytost, doporučujeme následnou korekci provést maximálně do tří let od prvotního zákroku.